Mistrzowie Pięknego Czytania Grodu nad Brdą wybrani!


Data dodania: 02 kwiecień 2019, godz. 00:00

Emocje i lekki stres już za nami. Zakończyła się 9. edycja Bydgoskiego Festiwalu Pięknego Czytania im. Kazimierza Hoffmana organizowanego przez FUNDACJĘ BOOKCROSSING POLSKA. Festiwal popularyzuje książkę i czytelnictwo, propaguje ideę pięknego czytania, promuje literaturę polską, w tym regionalną.

Tegoroczna edycja konkursu kierowana była nie tylko do gimnazjalistów, ale również do uczniów klas siódmych i ósmych szkół podstawowych Bydgoszczy i regionu. Przystąpiło do niego 84 uczniów z 31 szkół Bydgoszczy i regionu w tym z Borówna, Dziewierzewa, Łabiszyna, Mroczy, Osielska, Ostromecka, Wierzchucina Królewskiego, Żołędowa. Jury wyłoniono 20 finalistów, którzy w dniu 21 marca w Salonie Hoffman KPCK rywalizowali o tytuł mistrza i wicemistrza pięknego czytania grodu nad Brdą, uhonorowany statuetką bydgoskiej Łuczniczki.

Mistrzem pięknego czytania została Emilia Łobodzińska, wicemistrzem Mikołaj Antczak, uczniowie Gimnazjum nr 17. Wyróżnienia przyznano: Lenie Stanisławskiej (ZS Borówo), Witoldowi Brunce (Gimnazjum nr 48) i Hubertowi Jagle (SP nr 31). Komisja konkursowa uhonorowała także nagrodami książkowymi Monikę Burzyńską ( ZS nr 33) i Dominikę Wachecką (ZS nr 8). Nasze gratulacje!

Dziękujemy uczestnikom konkursu za emocje, przyjazną atmosferę, ale przede wszystkim piękne czytanie.

Uwolnij książkę Znalazłem książkę