Przed nami czytelnicze święto! Już 29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.


Data dodania: 17 wrzesień 2020, godz. 11:35

Przed nami czytelnicze święto! Już 29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, który po raz pierwszy ogłoszony został 19 lat temu przez Polską Izbę Książki. Święto ma na celu promocję książki i głośnego czytania, a kierowane jest w szczególności do młodych odbiorców. Fundacja Bookcrossing Polska, u podstaw której leży idea rozpowszechniania miłości do słowa pisanego, nie może przejść obojętnie obok tego wydarzenia.

Niestety, w tym roku nie będzie nam dane uczestniczyć w licznych czytelniczych festynach, piknikach, biesiadach… Nie pozwala na to sytuacja epidemiczna. Nasze działania, choć zredukowane, i tak spełnią swoją rolę.

Zachęcamy do celebrowania tego wyjątkowego dnia… wyjątkowo. Czytajmy przedszkolakom, uczniom, czytajmy naszym dzieciom, naszym wnukom. Po prostu czytajmy! Niechaj w tym dniu książka będzie najważniejsza. To doskonała okazja do wprowadzenia najmłodszych czytelników w magiczny świat literacki. Pokażmy, że książka otwiera umysły, rozbudza pasje i marzenia.

Dzielmy się zatem radością czytania, a naszym przykładem motywujmy innych. Stańmy się społecznością czytelniczą, wielką rodziną miłośników słowa pisanego, bądźmy razem!

Poniżej przedstawiamy plakat Fundacji zapraszający na tegoroczne obchody Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania.

Uwolnij książkę Znalazłem książkę