Zastanawialiście się ile książek "krąży" po Polsce?


Data dodania: 22 grudnia 2022, godz. 08:00

Zastanawialiście się ile książek "krąży" po Polsce? Podpowiadam - 342 868. To Wasza, moi drodzy, zasługa. Pięknie, że nasza bookcrossingowa społeczność rozrasta się i książką dzielimy się hojnie. 

Koniec roku to dobra okazja do podsumowań. Ku wielkiej radości my Polacy jawimy się jako entuzjaści ruchu bookcrossingowego. Rozumiemy i podzielamy ideę uwalniania książek. Z przyjemnością i zrozumieniem przekazujemy je na półki bookcrossingowe, jak również i je tworzymy.  

Miło nam poinformować, że po Polsce podróżuje 342 tysiące 868 książek (info z dnia 2112.22r. , www. bookcrossing.pl), zarejestrowanych jest 20 430 tys. półek i regałów bookcrossingowych na których można zostawić książki lub je stamtąd wypożyczyć. Funkcjonują w instytucjach kulturalnych i oświatowych, klubach młodzieżowych, biblioteczkach plenerowych, pubach i restauracjach, ośrodkach zdrowia, centrach handlowych czy na szlakach turystycznych, zaś ostatnio uwolnioną książką była „Astrofizyka dla zabieganych ”, autor De Grasse Tyson Neil. Znajdziecie ją w Gdyni na półce bookcrossingowej Biblioteki Głównej AMW.

Uwolnij książkę Znalazłem książkę