Festiwal Pięknego Czytania im. Kazimierza Hoffmana zakończony


Data dodania: 20 kwiecień 2023, godz. 08:53


Festiwal Pięknego Czytania im. Kazimierza Hoffmana zakończony, statuetki bydgoskiej Łuczniczki trafiły w ręce mistrzów.

      Zakończyła się 11. edycja festiwalu pięknego czytania im. Kazimierza Hoffmana „Wybieramy mistrzów pięknego czytania grodu nad Brdą”. W festiwalu wzięli udział uczniowie szkół podstawowych z Bydgoszczy i regionu. Najpierw przeszli wewnętrzne eliminacje w swoich szkołach. Każda szkoła mogła wytypować trzy osoby do uczestnictwa w etapie półfinałowym, który odbył się we wtorek 18 kwietnia w Zespole Szkół Budowlanych w Bydgoszczy. Finał festiwalu odbył się 19 kwietnia w Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury. Przystąpiło do niego dziesięcioro finalistów. Salon Hoffman rozbrzmiał słowami polskich twórców: Bolesława Prusa, Henryka Sienkiewicza, Sławomira Mrożka, Andrzeja Sapkowskiego, Krystyny Siesickiej, Ewy Nowak, Małgorzaty Domagalik, Joanny Chmielewskiej, Kornela Makuszyńskiego. Barbary Kosmowskiej, Marcina Pałasza. Nie zabrakło również literatury regionalnej. Czytane były Legendy Bydgoskie, Most Królowej Jadwigi Jerzego Sulimy-Kamińskiego czy opowiadania Barbary Jendrzejewskiej.

Tytuł mistrza uzyskali - Daniel Miccio i Marta Szemplińska ze Szkoły Podstawowej nr 18 w Bydgoszczy. Wyróżnienia przyznano: Aleksandrze Antczak ze SP nr 9 ( Bydgoszcz) , Aleksandrze Karasiewicz ze SP nr 25( Bydgoszcz) i Dawidowi Sosińskiemu ze SP nr 17.

          Komisja konkursowa nie miała łatwego zadania w podjęciu ostatecznej decyzji, gdyż poziom prezentacji był wyrównany i wysoki. Dziękuję, Wam droga młodzieży za emocje, ale przede wszystkim gratuluję pięknego czytania. Opiekunom, nauczycielom, którzy przygotowali was do udziału w konkursie za mądre i twórcze przewodnictwo. Jurorom zaś, za to, że pośród ogromu obowiązków zawodowych znaleźli czas, by być z nami i podjęli się trudnego zadania wyłonienia laureatów wśród młodych, wrażliwych, wspaniałych ludzi z cudowna pasją…czytania.

Raz jeszcze dziękuję i gratuluję, Jolanta Niwińska.

Uwolnij książkę Znalazłem książkę